Культура

IMG_20200212_083308IMG_20200212_083248

Культура Туреччини має особливості, які притаманні ісламській країні, оскільки 99% населення сповідують іслам. Релігійні норми та правила впливають як на громадське, так і на культурне життя.

Молитва відбувається 5 разів на день, про те, що прийшов час молитися, повідомляють муедзини з мінаретів. Мечеті відкриті для відвідування практично завжди, тому туристи можуть завітати до них у будь-який час. Під час молитви цього не варто робити, тому 20 хвилин після заклику муедзина не входьте всередину. Те ж саме стосується п’ятниці – священного дня для мусульман. Не забувайте, що перед входом до мечеті проводиться ритуальне омивання рук і ніг, до храму потрібно входити тільки босоніж. У мечеть не можна заходити в неохайному одязі, з відкритими руками й ногами. Ніяких шортів, майок і міні-спідниць. Жінка може зайти тільки в довгій спідниці із покритою головою. У мечеті необхідно дотримуватися тиші.

Турки надають великого значення етикету. Вони завжди допоможуть людині, в бесіді дуже ввічливі. Якщо ви виявите повагу до їхньої культури, традицій та знаєте хоча б декілька фраз турецькою мовою, то вам гарантований привітний прийом у будь-якій частині Туреччини.

В ісламській культурі заборонені зображення людини, тому не варто фотографувати турків, особливо без дозволу. Найчастіше місцеві нормально реагують на прохання сфотографуватися з вами, головне про це ввічливо попросити.
У Туреччині відзначаються як державні, так і релігійні свята. З них найвизначніші, які мають загальнодержавне значення:

  • Новий Рік – 1 січня;
  • День національної незалежності і День дітей – 23 квітня;
  • День молоді та спорту – 19 травня;
  • День перемоги над грецькою армією – 30 листопада;
  • День проголошення республіки – 29 жовтня;
  • День пам’яті Ататюрка, першого президента Турецької республіки – 10 листопада.

Останнє свято багато хто вважає одним з найважливіших як в історичному, так і в культурному плані. У цей день рівно о 9.05 ранку вся країна просто завмирає на одну хвилину: всі турецькі громадяни мовчать, сигналять машини і гудуть сирени.
Усі релігійні свята відзначають в Туреччині за місячним календарем, тому їхні дати щороку змінюються.  Серед них варто визначити два основних:

  1. Рамадан – священний місяць, під час якого турецькі мусульмани не їдять і не п’ють починаючи зі світанку і закінчуючи вечірньою молитвою.
  2. Курбан-Байрам (день жертвопринесення) і Шекер-Байрам (свято солодощів, проводиться після закінчення Рамадану) – найважливіші дні у житті будь-якого мусульманина.